برتری استفاده از نخ دندان بر مسواک

برتری استفاده از نخ دندان بر مسواک

دکتر علی مرسلی متخصص درمان ریشه :هزینه درمان‌های دندان‌پزشکی در کشور ما در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، پایین است. بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور به همین دلیل برای انجام درمان‌های دندان‌پزشکی به ایران مراجعه می‌کنند. در عین حال، همین هزینه، برای بسیاری از مردم جامعه با وجود مشکلات اقتصادی فراوان کمرشکن و زیاد است و باعث می‌شود حتی بسیاری از هموطنان از درمان‌های دندان‌پزشکی پایه‌ای محروم بمانند. اما پیشگیری‌های ساده بسیاری از اوقات می‌تواند ما را از درمان‌های دندان‌پزشکی بی‌نیاز کند و باعث شود پولمان در جیبمان بماند و صرف امور دیگر شود. هرچند در مواقع نیاز شک نکنید که اولویتی مهم‌تر از دندان‌هایتان برای هزینه کردن وجود ندارد.

کاهش درد کمر و ستون‌فقرات با 5 تمرین ورزشی در خانه

کاهش درد کمر و ستون‌فقرات با 5 تمرین ورزشی در خانه

ما ایرانی‌ها هم اغلب از کمردردها و گردن‌دردهای ناشی از نشستن‌های طولانی و بی‌تحرکی در عذاب هستیم، پس چه بهتر که راهی برای خلاصی از چنین آلامی پیدا کنید. در این راستا شاید بهترین توصیه‌های درمانی را بتوان از فردی گرفت که خودش توانسته بر این مشکلات فائق بیاید. این فرد کسی نیست جز «ولنتین دیکول» که توانست با اختراع نوعی سیستم ورزشی، تحرک دوباره‌ای به زندگی خود ببخشد.

چاپ روی پارچه با وایتکس ؛سریع، آسان و به صرفه

چاپ روی پارچه با وایتکس ؛سریع، آسان و به صرفه

نقاشی و چاپ روی پارچه روش های مختلفی دارد؛ از استنسیل و موم سویا بگیرید تا فلزات زنگ خورده. وایتکس هم یکی ابزارهای چاپ روی پارچه است که قابلیت های بسیار متنوعی دارد. مثلا می توانید از استنسیل برای نقاشی با وایتکسایت استفاده کنید یا چاپ روی پارچه با وایتکس را انتخاب کنید. در این ساختنی آموزش چاپ روی پارچه با وایتکس را یاد می گیرید.

امروز 22 آوریل؛ روز جهانی زمین است

امروز 22 آوریل؛ روز جهانی زمین است

روز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست کره زمین است. این روز دو بار در سال، یک بار در طول فصل بهار در نیمکره شمالی و در طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می شود) برگزار می‌شود.

زندگانی جین گودال

زندگانی جین گودال

جین گودال در کتاب مشهورش به نام «در سایه‌ی انسان» نوشت بله انسان بدون شک بر شامپانزه مسلط شده است بااین‌همه، شامپانزه برای درک گذشته انسان، موجودی بسیار بااهمیت اوست. او قادر است مسائل بسیار پیچیده را حل کند، می‌توان اشیائی را بکار ببرد یا خود آن‌ها را برای مصارف مختلف بسازد. ساختار اجتماعی و روش‌های ارتباطی شامپانزه با همنوعانش بسیار دقیق و استادانه است. او نخستین طلیعه‌ی خودآگاهی را از خود بروز می‌دهد. چه کسی می‌داند شامپانزه در چهل میلیون سال بعدازاین چگونه موجود خواهد بود؟ این به همه‌ی انسان‌ها بستگی دارد که به آن‌ها اجازه‌ی زیستن بدهیم یعنی مانع شانس رشد کردن آن‌ها نشویم.

کیفیت زندگی مان را با عرقیات گیاهی افزایش دهیم

کیفیت زندگی مان را با عرقیات گیاهی افزایش دهیم

اگر دلتان می‌خواهد بدانید عرقیات گیاهی چطور تهیه می‌شوند، چه خواصی دارند، چه نکاتی را باید در مصرفشان رعایت کرد، برای تقویت هر یک از اعضای بدنمان کدام عرقیات گیاهی را مصرف کنیم و برای دریافت چند روش ساده مصرف روزانه عرقیات گیاهی، با ما همراه باشید.

روز سعدی مبارک

روز سعدی مبارک

اول اردیبهشت بهانه خوبی به دست مان داده تا در روز بزرگداشت سعدی این شاعر گرانقدر را بشناسیم و بیشتر و بیشتر از او بدانیم.

با محل تجمع چربی هایتان مشکل دارید؟ تقصیر هورمون هاست!

با محل تجمع چربی هایتان مشکل دارید؟ تقصیر هورمون هاست!

حتی اگر با چاق یا تپل بودن هم مشکل نداشته باشیم، حتما از تجمع چربی در بدن تان ناراحت می شویم. دقیقا به همین خاطر است که باشگاه های ورزشی شلوغ است و عمل های لاغری تقاضای زیادی دارد. طبیعت بدن ما طوری است که به خوبی می تواند انرژی اضافی را به چربی تبدیل کند و این چربی ها را در قسمت های مشخصی از بدن ذخیره کند. همه ما علت تولید چربی در بدن را می دانیم اما علت تجمع چربی در قسمت های مشخصی از بدن چیست؟ چرا چربی برخی افراد در شکم شان جمع می شود و چربی برخی دیگر در پاها یا بازوها؟ با ما همراه باشید و جواب را بخوانید.

آیا عمر شیشه‌های رنگی به پایان رسیده است؟

آیا عمر شیشه‌های رنگی به پایان رسیده است؟

نور و رنگ دو عنصر اصلی در طراحی معماری و دکوراسیون داخلی هستند. هنرمندان و معماران در گذشته به این امر واقف بودند و به نحوی شایسته از آنها در بناها استفاده می کردند. شاهکارهای معماری به جا مانده از دوران کهن همه مهر تاییدی بر این امر است.