چطور نقاشی مادر ویسلر به سمبلی از افسردگی عمیق تبدیل شد؟

چطور نقاشی مادر ویسلر به سمبلی از افسردگی عمیق تبدیل شد؟

نقاشی مادر ویسلر اثری از نقاش آمریکایی جیمز مک‌نیل ویسلر که در سال ۱۸۷۱ و با رنگ روغن بر روی بوم کتان کشیده شده‌است. این نقاشی یکی از مشهورترین آثار هنرمندی آمریکایی است که توانسته در خارج از آمریکا به چنین شهرتی برسد. این اثر معمولا به عنوان نمادی از هنر آمریکایی یا مونالیزای ویکتوریایی شناخته می شود. ویسلر این کار را زمانی که با مادرش در لندن زندگی می کردند، کار کرد. چگونه تصویر ساده و آرامی از یک مادر چنین جایگاه و توجه جهانی را کسب کرده است؟

قلم کاری هنر دست ایرانی

قلم کاری هنر دست ایرانی

“قلم کاری” واژه ای است که خود گویای همه چیز است. در ابتدای این هنر،صنعت نقوشی را با استفاده از قلم مو بر روی پارچه های پنبه و ابریشمی می کشیدند و سپس آن ها را رنگ آمیزی می کردند؛ از این پارچه ها زیبا و روح انگیز در پوشاک اشراف استفاده زیادی می شد.

۱۰ نکته برای عکاسی با موبایل

۱۰ نکته برای عکاسی با موبایل

عکاسی موبایل روزبه‌روز در حال گسترش است. گوشی‌های هوشمند تقریبا در دسترس همگان قرار دارند و در نتیجه به محبوب‌ترین ابزار برای عکاسی تبدیل‌شده‌اند. کیفیت عکس فارغ از ابزار عکاسی تا حد بسیار زیادی به دانش و خلاقیت عکاس برمی‌گردد. بنابراین دانش کافی و تکنیک صحیح شما را قادر می‌کند با همین ابزار ساده عکس‌هایی بسیار زیبا بگیرید. عکس‌هایی که شاید کسی باور نکند با گوشی موبایل گرفته شده‌اند!

هنر گلدوزی

هنر گلدوزی

گلدوزی هنری است قدیمی که از که مانند ارثی قدیمی از مادر به دختر میرسیده، این هنر روی پارچه یا اجناس شبیه آن به وسیله نخ های ابریشمی، نخ های گلابتون و یا نخ های معمولی طرح های برجسته ایجاد میکنند.این طرح ها در ابتدا بیشتر شکل های گوناگون گل ها را در بر می گرفت ولی با پیشرفت هنر کم کم طرح های مختلف هم وارد این هنر شد.

کمه دوزی؛ هنر رودوزی هرمزگان

کمه دوزی؛ هنر رودوزی هرمزگان

یکی از رشته‌های مشهور صنایع دستی در هرمزگان کمه‌دوزی است. در کمه‌دوزی پارچه‌ای را دور دایره‌ای الک‌مانند که به آن«کمان» می‌گویند می‌پیچند. سپس دور دایره را محکم با طناب می‌بندند تا مانند دف شود، با این تفاوت که به جای دف که دور آن پوست است، دور این کمان، پارچه قرار دارد. بعد از این‌که پارچه روی کمان محکم شد، روی آن نقاشی می‌کشند. سپس پارچه را از کمان جدا می‌کنند. گاهی نقاشی از خود پارچه هم بریده و استفاده می‌شود گاهی هم همان پارچه را برای شلوار، کیف و … به کار می‌برند.

طرز تهیه کارامل خانگی

طرز تهیه کارامل خانگی

کارامل چیست؟ شکر ذوب شده است !برای کارامل درست کردن 2 روش معمول وجود دارد : روش خشک و روش خیس ، در روش خشک شکر ارام جوشانده میشه تا کاملا ذوب شود که این روش کمی سخت تر از روش خیس است ولی نگران نباشید ما امروز میخوایم روش خیس را توضیح دهیم!

پخت نان افسانه‎ای !

پخت نان افسانه‎ای !

شیرینی‎های بسیار زیادی در سراسر دنیا موجوده اما یکی از بهترین‎ها، یک کوکی فوق العاده‎ی استرالیایی به نام نان افسانه‎ای است! امروز با هم طرز پخت این شیرینی فوق العاده خوش مزه رو یاد میگیریم.

ایده هایی برای مشاغل خانگی

ایده هایی برای مشاغل خانگی

در دنیای امروز ایده های بسیار زیادی برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی وجود دارد. اما اگر همزمان به دنبال کار در منزل و استفاده از خلاقیتتان در کار کردن با مواد اولیه آسانی که به سادگی قابل تهیه هستند هستید، یک کار خانگی دست ساز بهترین انتخاب برای شماست. ما برای شما 50 ایده کار خانگی خلاق آماده کردیم تا بتونید به آسانی در منزل کار کنید و خلاقیتتون رو به چالش بکشید.