نگاهی به تاریخچه گیوه (کلاش) پوشش قدیمی و باستانی مردمان اورامان

نگاهی به تاریخچه گیوه (کلاش) پوشش قدیمی و باستانی مردمان اورامان

از معروفترین نوع کفش های دست دوز که در نقاط مختلف ایران دارای طرفداران پرشماری بوده وحتی برخی مردم شهر نشین نیز در روزهای گرم سال آن را به سایر انواع کفش ترجیح می دهند گیوه نام دارد.

راهنما انتخاب بهترین و مناسب ترین لباس برای هیکل شما

راهنما انتخاب بهترین و مناسب ترین لباس برای هیکل شما

حتماً خیلی از شما هنگام خرید لباس دچار این مشکل شده اید که چه چیزی را انتخاب کنید که برازنده تان باشد. برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب ترین لباس را برای خود انتخاب کنید لازم است که فرم و مدل اندام خود را بشناسید تا بر طبق هیکلی که دارید لباس هایتان را انتخاب کنید.

انتخاب کفش مناسب برای سلامتی

انتخاب کفش مناسب برای سلامتی

انتخاب کفش مناسب یکی از مهمترین اجزای خرید است که ارتباط مستقیمی با سلامت پاهای انسان دارد، عوارض کفشهای نامناسب مانند آرتروز، دردهای مفاصلی، خمیدگی انگشتها و ... در برخی مواقع جبران ناپذیر است.

8 نکته‌ که باعث داشتن ظاهری حرفه‌ای در محل کارتان می‌شود

8 نکته‌ که باعث داشتن ظاهری حرفه‌ای در محل کارتان می‌شود

امروزه موفقیت در بازار کار که به شدت مدرن و رقابتی‌ست، به فاکتورهای زیادی نیاز دارد که یکی از آن‌ها تاثیرگذاری بر مخاطب است. اگرچه بخشی از این تاثیرگذاری به توانایی‌های شما و نوع ارائه‌ی خدماتتان بستگی دارد، به هیچ عنوان نمی‌توان تاثیری که ظاهر شما در نگاه اول بر مخاطب خواهد گذاشت را نادیده گرفت.

چطور استایل سنتی داشته باشیم

چطور استایل سنتی داشته باشیم

سنتی‌پوش‌ها معمولا لباس‌های سنتی و محلی را به همان شکل که هستند می‌پوشند، مثلا به جای مانتو از پیراهن‌های بلوچی یا بندری زنان جنوب استفاده می‌کنند، حتی ممکن است این تکه‌های کاملا سنتی را با لباس‌های کژوالی همچون جین یا کفش ورزشی هم ترکیب کنند. در مواردی هم لباس‌های سنتی مناطق مختلف در ترکیب باهم استایل سنتی یک فرد را می‌سازند.

 خرید پلیور مردانه

خرید پلیور مردانه

پلیور مردانه برای استایل‌های رسمی و غیر رسمی یکی از ضروری‌ترین لباس‌هایی است که در کمد هر مردی موجود است. برای فصل زمستان اگر هوای منطقه شما به نسبت سرد یا چندین درجه زیر صفر است خرید پلیور مردانه لازم است.

چوقا یا چوخا تن پوش مردان بختیاری

چوقا یا چوخا تن پوش مردان بختیاری

سفید سفید سفی‍د سفید سیاه سفید سفید…این کلمات روایت تماشای دقایقی کوتاه ازتنیدن تار و پود یک فرهنگ و اصالت کهن درهم هست. این تن پوش که ازجنس پشم و به رنگ سیاه و سپید که می تواند نماد و نمودی از حدیث مکرر خیر و شر، خوب و بد و … باشد و با دستان هنرمند بانوان بختیاری با مهارت و تبحر خاصی صبورانه تنیده می شود.

فرهنگ های محلی

فرهنگ های محلی

شکل گیری یک قومیت و فرهنگ روند پیچیده ایه که در مسیر تکامل چیزهایی بیشتری به خودش اضافه می کنه چیزهایی که برگرفته از محیط جغرافیایی , اعتقادات , عقاید , روحیات, سلایق و ارتباطات و تاثیر پذیری اونها از سایر اقوامه. از جمله نمود های یک قوم وجود فرهنگیه که حاصل همزیستی سالیان دراز اونهاست مثل عرفها, اخلاقیات, قوانین, رقص, موسیقی ,خوراک , معماری , پوشاک و در نهایت پیچیده ترین نماد فرهنگی که شکل گیری زبانه, خیلی از اقوام وجود دارند که زبان خاص خودشونو ندارند و همچنان یک قومیت مستقل هستند ولی فرهنگی که به زبان خاص خودش می رسه نشان از غنا ,عمق و قدمت فرهنگش داره که تونسته به چنین مرحله ای برسه . حالا ما تو کشورمون کلی از اقوامی که زبون های خاص خودشونو دارند داریم و این نشون از اصالت و غنای کشورماست که سالها چنین مردم اصیلی رو تو دل خودش پرورش داده.

یازده مد پاییزی زنان 2017

یازده مد پاییزی زنان 2017

پاییز تغییرات هیجان انگیزی همراه خود دارد. پایین آمدن دما، میوه‌های جدید، محصولات تکنولوژی جدید و البته مٔد. پلیورهای نرم و لطیف، بوت‌های چرم و ... اینها چیزهایی است که در مغازه‌ها می‎بینیم ولی‌ با توجه به هفته‌ی مٔد که در شهر‌های نیویورک، پاریس، میلان و لندن برگزار شد، بهتر است کمی‌ بیشتر به کمد لباس خود فکر کنیم.