طعم خوش موفقیت!

طعم خوش موفقیت!

طعم خوش موفقیت !

قسمت اول

 

تا حالا پیش اومده از فشار زیاد کاری فکر کنید کاش خودم رییس خودم بودم؟ یا اینکه بخاطر نیم ساعت دیر رفتن سر کار کل راه رو در استرس باشید؟ تا حالا شده وسط کار نگران شده باشید الان فرزندتون در چه حاله؟ اگر این موارد براتون پیش اومده پس حتما به این هم فکر کردید که کاش کسب و کار خودم رو داشتم ! اما دلایل زیادی وجود داشته و داره تا شما را از این کار منصرف کنه. در این مقاله به معرفی چند نفر از بانوانی که روزی همین سوال ها براشون پیش اومد، اما منصرف نشدند و امروز از جمله موفق ترین کارآفرینان دنیا هستند پرداختیم. میشناسیدشون؟

 

 

پاملا اسلیم (Pamela Slim)

پاملا اسلیم به مدت 10 سال هم کارمند بود و هم داوطلبانه مدیر اجرایی یک مدرسه هنر غیرانتفاعی بود. روزانه بالغ بر 15 ساعت کار می‎کرد و زمانی که به منزل میرسید قبل از اینکه استراحت کند به انجام فعالیت های حساب‎ داری میپرداخت. همینطور، تعطیلات آخر هفته ی او با کلاس ها و اجراهای هنری و پخش کردن تراکت در شهر برای جذب دانش‎آموز جدید پر بود.درست بعد از تولد 30 سالگی‎اش بود که از شدت خستگی زیاد بیمار شد و تصمیم گرفت تغییری در زندگی کاریش ایجاد کند. بعد از سپری کردن دوران بیماری، بر خلاف آنچه که خودش توصیه می‎کند، بدون هیچ برنامه ای و صرفا برای تغییر مسیر شغلی اش و تنها با آرزوی اتمام این روزهای سخت اقدام کرد. پاملا با مدیر سابقش، که به عضویت شرکت Hewllet-Packard درآمده بود تماس گرفت و به عنوان مشاور او در آن شرکت مشغول به کار شد. پاملا می‎گوید: در آن مقطع احساس می‎کردم آتشی در درونم روشن شده! من عاشق مشاوره بودم. مشکل من هیچ گاه کارکردن نبود، بلکه مشکل من کار درست را انجام دادن بود. پاملا خیلی زود متوجه شد که 10 سالی که به عنوان مدیر اجرایی مدرسه هنری فعالیت می‎کرده او را برای شروع یک زندگی کارآفرینی آماده کرده. او میدانست چطور باید ارتباطات برقرار کند، میدانست چطور برای حل مشکلات بزرگ سرمایه پیدا کند و میدانست چطور بازاریابی کند و بفروشد. پس شروع به استفاده عملی از دانسته ها و تجربیاتش کرد. او امسال بیست‎امین سالگرد تاسیس شرکت مشاوره اش رو جشن گرفت.

 

 

"کارآفرینی برای من آسان نبود اما همیشه با لذت و رضایت همراه بود!"

پاملا اسلیم

 

 

سوفیا آموروسو(Sophia Amoruso)

از فروش لباس های قدیمی در سایت Ebay در سال 2006 تا تبدیل شدن به یک کسب و کار چند صد میلیون دلاری با خط لباس خودش، مسیری است که سوفیا طی کرده . او حالا تنها در مدت 01 سال توانسته به یکی از موفق ترین کارآفرینان در حوزه فروش محصولات مد و لباس تبدیل شود. بدون هیچ تجربه‎ی خاصی در حوزه مد و لباس، فروش اینترنتی در سایت Ebay را آغاز کرد. او دلیل اصلی موفقیت خود را یک ویژگی درونی میداند؛ اینکه هیچ وقت شکست را به عنوان یکی ممکن قبول نکرد. او در حال حاضر از مدیر عاملی برند Nasty Gal به ریاست هیئت مدیره این مجموعه تغییر پست داده تا ذهن خود را بر خلاقیت بیشتر و راه حل های بازاریابی برند خود متمرکز کند.

 

 

"بیخیال نشو، هیچ چیز رو به خودت نگیر و هیچ وقت نه رو به عنوان یک امکان در نظر نگیر!"

سوفیا ادوایز

 

 

جوزف استه لودر(Joseph Estee Lauder)

کارآفرین، آرایشگر و بازرگان آمریکایی بود که در سال 1946 با مشارکت همسرش جوزف لودر، شرکت استه لودر را تاسیس نمود. لودر تنها زنی بود که در سال 1998 در لیست 20 کارآفرین نابغه و تاثیر گذار قرن بیستم در مجله TIME قرار داشت. او در نوجوانی در لابراتوار کوچک عموی خویش که تازه تاسیس بود و محصولات بهداشتی مثل کرم، لوسیون، رژ گونه و ... تولید میکرد مشغول به کار شد. او وقتی نحوه ی ساخت این نوع محصولات را دید، به این حوزه از کسب و کار علاقه مند شد و بعد از اتمام دوران مدرسه، بر کسب و کار عمویش متمرکز شد. جوزفین با اسم گذاری بر روی یکی از محصولات، شروع به فروش آن به دوستان خود و پس از آن، آرایشگاه ها و مغازه ها کرد. در سال 1953 او اولین محصول طراحی شده توسط خودش را تولید کرد و به فروش رساند. موفقیت این محصول به نحوی بود که در سال اول پنجاه هزار محصول به فروش رفت و در طی 30 سال 150 میلیون از این محصول به فروش رساند.

 

 

"من با آرزو و رویا پردازی به اینجا نرسیدم بلکه به سختی کار و تلاش کردم."

جوزف استه لودر

 

بانوان کارآفرین عضو شبکه بانوین و برند آنها رو در این صفحه مشاهده کنید.

 

مطلب مرتبط : معرفی کارآفرین برند گلین

به اشتراک بگذارید