کیف پول چرمی دستساز

کیف پول چرمی دستساز

اولین چیزی که شما برای درست کردن یک کیف پول خوب نیاز دارید یک طراحی زیبا و صحیح است. ما یک الگوی ساده با ظاهری شیک و مدرن را برای شما در نظر گرفتیم. ابعاد در نظر گرفته شده مناسب برای حمل پول و کارتهای رایج است. این طرح متشکل از چهار قطعه چرم است.

برای خرید کیف پول سنجاقک اینجا کلیک کنید

موارد مورد نیاز

 • چرم

 • شما حدوداً اندازه یک کاغذ A3 چرم نیاز دارید. توصیه ما چرم با دباغی گیاهی است، با ضخامت 2 اونس (ضخامت چرم با واحد اونس اندازه گیری می‌شود). میتوانید از چرمهای ۱ یا ۳ انسی هم استفاده کنید که باعث نازکتر یا زخیم تر شدن کیف می‌شود.

 • میتوانید از چرم‌های دیگر هم استفاده کنید اما چرم نسبتا باید سفت و سخت باشد.

 • ابزار

  • قیچی

  • تیغ (تیغ ریش تراشی)

  • خطکش

  • پونز (Pushpins)

  • درفش (یا چیزی شبیه یخ شکن تیز)

  • سوزن چرم دوزی

مرحله ۱

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله اول

تصویر آخر که الگوی آماده چاپ است را ذخیره کنید و در سایز A3 چاپ کنید (توجه داشته باشید که بعد از چاپ سایز نوشته شده در تصویر با اندازه واقعی مطابقت داشته باشد). الگوی کاغذی را به دقت برش زده و بر روی چرم اجرا کنید (با مداد رنگی دور الگو خط بکشید)

مرحله ۲

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله 2

در این مرحله قطعات چرم را با استفاده از کاتر یا تیغ به دقت برش دهید. این مهم است که برشها تمیز و صاف باشند. بعد از برش، الگوهای کاغذی را با استفاده از پونز به چرم وصل کنید (مشابه تصویر). حال به وسیله درفش نقطه هایی را که بر روی الگوی اولیه مشخص شده‌اند را سوراخ کنید. این نقطه‌ها محل دقیق دوخت را نشان می‌دهند. سایز سوراخ‌ها باید مناسب برای عبور سوزه و نخ مورد استفاده شما باشد.

مرحله ۳

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله ۳

حالا شما آماده مونتاژ قطعات با هم هستند (به تصویر دقت کنید). قطعات کوچکتر A  و B در بالای C، که همه می‌روند در بالای قطعه D. بعد پایین قطعه  D را همراه را پایین قطعات A و B تا زده و بر روه قرار دهید به صورتی که سوراخ‌ها بر روی هم منطبق شوند که این کار در دوخت قطعات به هم بسیار کمک می‌کند. در تصویر خطی نشان داده شده است که دوخت ها باید از کجا شروع شون و در کجا پایان یابند. روش‌های مختلفی برای دوختن چرم وجود دارند اما ما توصیه می‌کنیم از روش دوخت دو سوزنه استفاده کنید، به این صورت که در هر انتها از نخ یک سوزن متصل می‌شود (فیلم‌های آموزشی این نوع دوخت در سایت‌های مختلف موجود است).

مرحله ۴

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله ۴

برای شروع توصیه می‌کنیم با نقطه چین دوخت آبی رنگ شروع کنید. برای این مسیر حدود ۶۰ سانتیمتر نخ احتیاج دارید.

سوزن از سوراخ اول که بر روی قطعه B هست رد کنید. نخ را آنقدر بکشید تا به طور مساوی در هر دو طرف چرم نخ داشته باشید. یکی از سوزن‌ها را از سوراخ دوم رد کنید و بکشید ( در اینجا شما در حال دوختن دو طرف قطعه b به هم هستید)، در طرف مخالف نیز سوزن را از سوراخ دوم رد کرده و بکشید (در اینجا باید در هر دو طرف چرم به اندازه مساوی نخ داشته باشید). از سوراخ ۴ به بعد شما قطعه B را به قطعه D  وصل می‌کنید و این کار را تا انتهای مسیر آبی ادامه داده. توجه داشته باشید که کوک‌ها محکم باشند. در آخرین سوراخ شما سه قطعه را به هم وصل می‌کنید(توجه کنید که قطعه C در انتها دو سوراخ دارد). در انتها دو سوزن را در طرف داخل کیف نگه دارید.

مرحله ۵

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله ۵

برای پایان دادن به مسیر آبی، نخ ها را از دو سوراخ مشترک بین B و C، که در پایین کار قرار دارد رد کرده، بررسی کنید که دوخت خوب و محکم تمام طول مسیر آبی طی کرده و هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهید. اگر همه چیز خوب است، شما می‌توانید با زدن سه گره ببالا بر روی هم کا را تمام کنید.

مرحله ۶

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله ۶

در این مرحله مسیر قرمز را همانند مسیر آبی بدوزید.

مرحله ۷

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله ۷

در این مرحله شما آماده می‌شوید تا مسیر سبز و زرد را بدوزید. اول سوراخی از ۱۸ سوراخ اول مسیرها برای وصل کردن قطعات A و B  به قطعه C است. دوخت با همان روش قبل ادامه می‌دهید تا در انتهای کار به وصل کردن قطعه D می‌رسید و تا پایان کار.

مرحله ۸

آموزش درست کردن کیف پول چرمی دستساز - مرحله ۸

در انتها هر دو مسیر سبز و زرد شما گوشه پایین قطعه D را به هم وصل می‌کنید که مطابق تصویر عمل خواهید کرد. و در اینجا کیف چرم دستدوز زیبای شما آمادست.

الگوی ساخت کیف دست ساز چرمی

الگوی برش کیف دست ساز چرمی

منبع: hoorsaan.comبه اشتراک بگذارید